Yılın Konusu: WİNDOWS 8

Yılın konusu diyorum çünkü Windows 8,piyasaya sürüldüğünden beri hatta çıkmadan önce bile tartışmaları başladı. Biz sadece beta sürümünü gördük ve denedik “Windows 8” diğer Windows sürümlerinden çoğu yerde büyük farklılıklar gösteriyor. Bu farklılıklar da bizim standart kullanıcılarımız için kolaylık sağlayacaktır ama ilk başta zor geleceğinden eminim. Ülkemizde genel olarak Windows kullanıldığı için durum böyledir, fakat “Windows 8” farklı bir görünüm,farklı bir işleyiş ve farklı bir sistem olarak karşımıza çıktı.

Windows 8 bana Linux, Macintosh gibi işletim sistemlerini andırdı biraz. Onlar gibi güvenliği biraz daha arttırılmış ve kullanımı rahat. Başlat menüsü, alışageldiğimiz Windows başlat menüsünden çok uzak ama bir o kadar da gelişmiş özelliklere sahip kullanıcı arayüzü kolay ve bu sayede aradığımız uygulamaya rahat erişme imkanı sağlıyor.

Kurulumunda ise hız artmış ve online bir kurulum yapıyor.İşletim sistemi bizim mail adresimize bağlanıyor ve sürekli online durumda olmamızı sağlıyor.

Sonuç olarak Windows 8 yenilikçi bir işletim sistemi olmuş. Çoğu kişi buna biraz zor alışabilir ama alıştıktan sonrada zor bırakır gibime geliyor. Windows 8’i denemenizi tavsiye ederim…

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir