WİNDOWS’U GÜNCELLEŞTİRMELİ MİYİZ ?

“ Windows’u Güncelleştirmeli Miyiz ? ” Bu tip sorularla çok karşılaşıyorum ben belki siz de sorarsınız veya size sorulur bu soru. Buna cevabım ise mantıklı olarak güncelleştir olması lazım fakat güncelleştirme yapmak her zaman iyi yönlü olmaz. Hele ki bizim gibi işletim sistemi lisanssız olanlar da.

XP’lerde güncelleştirme sonucu lisanssız olması nedeniyle kilitlenen bilgisayarları çok gördüm şahsen ama çok şükür bana olmadı çünkü güncelleştirmem kapalıydı.Şimdi WİNDOWS 7 dönemindeyiz hatta bunu bile geride bırakacağız WİNDOWS 8’imiz geliyor :).
7 de ise güncelleştirme yapalım mı diye soracak olursanız bunu da sistemin ihtiyacına göre yapmanızı  tavsiye ederim çünkü sürekli gelişen bir yapıya sahip bir sistem var elimizde durmadan yenilikler geliyor gelişiyor, bunları takip etmeye kalkarsanız sürekli güncelleme yapmanız gerekir. 
Yani diyorum ki güncelleştirme yapmak bazen iyidir ama sık yapmamalıyız ayda bir  gibi bir sürede olabilir bunu da inceleyerek yapmalıyız baştada söylediğim gibi çoğu kişi lisanssız kullanıyor Windows bunu fark ederse sizin için hiç iyi olmaz. Sonra PC DOKTORUM demişti dersiniz 🙂 …

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir