Windows RT İşletim Sistemli Tablet Fiyatlarında Neler Oluyor?

Uzun zamandır heyecanla beklenen Windows 8 ile birlikte tabletler için çıkan Windows RT işletim sistemi, az ilgi görmesi nedeniyle tablet üreticilerini fiyat düşürmesi yoluna itti. Üreticiler Windows RT işletim sistemine sahip olan tabletlerin stoklarını bitirmek için fiyat düşürmeye başladı.

Piyasaya çıktığı anda dikkatleri üzerine çeken ARM tabanlı Windows RT, kullanıcıyı tatmin etmemesi nedeniyle gün be gün başarısızlığa uğruyor. Ayrıca bu kadar popüler bir hizmetin hızlı bir şekilde düşüşe geçmesi piyasa şartlarında görülmüş bir durum olmaması da dikkat çekici.
Aynı zamanda Samsung’un da Windows RT’li cihaz serisi sevkiyatı tamamen durduran üreticiler de var. Buna rağmen Microsoft kendi internet sitesi üzerinden Windows RT’li Surface tabletin 499 dolar olan fiyatını korumayı sürdürüyor.

Araştırma şirketlerinin yaptığı analizlerde Windows RT’nin geleceği pek parlak görünmüyor. Zaten bu düşünceyi Nvidia gibi çipset üreticileri de onaylıyor.

Aslına bakarsanız tablet üreticilerin bu yönde ilerlemeleri sonucunda Windows RT tamamen başarısızlığa uğradı diyemeyiz. İlk sürümlerde bu tür sıkıntıların olabilirken Microsoft’un alternatif planlarının olduğu görüşündeyim.

 Kaynak:www.1sosyalmedya.com

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir