SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ – 2

Merhabalar geçen ay oluşturduğum yazının devamının geleceğini söylemiştim umarım bir önceki yazımı beğenerek okumuşsunuzdur. Sizlere bu ay da yeni bir teknolojik üründen bahsedeceğim bunun için çok araştırma yaptım ve “Teknolojik kol bandı MYO” yu sizlere anlatmaya karar verdim, daha fazla uzatmadan anlatmaya başlıyorum.

Teknolojik kol bandı MYO

Giyilebilir teknoloji alanında devrim yaratması beklenen Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass ve Apple’ın akıllı saati akıllardayken MYO isimli kol bandı artık bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz sahnelere çok da uzak olmadığımızı kanıtlar nitelikte.

 

 

Bugüne kadar bilgisayarlarımız klavye ve fare ile kontrol ettik son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile artık sesle ve dokunmatik ekranlarla kontrol edilebilir hale geldi.

Thalmic Labs şirletinin geliştirdiği MYO, kaslarınızdaki elektriksel faaliyetleri okuyarak, tamamen kablosuz ortamda bilgisayar, telefon ve diğer elektronik cihazlarınızı kullanmanıza imkan verecek. Şirketin web sayfasında verilen bilgiye göre, MYO’nun dayandığı teknoloji kaslarınızdaki hareketi anında ölçebiliyor. Sonuç olarak, bilgisayar, akıllı telefon ve televizyonlar başta olmak üzere elektronik cihazlar üzerinde kusursuz bir kontrol elde ediliyor.

 

Thalmic Labs’in kamera odaklı hereket kontrolüne son vereceğini öne sürdüğü MYO, sınırlı sayıda üretilecek. Ön siparişlerin 25 bini geçtiğini belirten Thalmic Labs, giyilebilir teknoloji ürününün 2014 başında piyasaya sunulacağını duyurdu.

Yazılım geliştiştiricilerin ek fonksiyon ve özellik kazandırması adına katkıda bulunabileceği MYO, 150 dolar civarında olacağı söyleniyor.

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir