Windows 8’i Çökerten Antivirüs Programı

Windows 8'i Çökerten Antivirüs Programı

Windows 8 işletim sistemi kullanıyorsanız her türlü anti virüs programı işinizi görmeyecektir. Önünüze gelen ilk anti virüsü yüklemeyin. Çünkü bu çok tehlikeli bir durum. Eğer öyle yaparsanız Windows’unuz çökebilir. Orijinal Windows 8’inizi kaybetmiş olursunuz.

Webroot adındaki bu anti virüs programı Windows 8 işletim sisteminizdeki Windows dosyalarını virüs olarak algılıyor ve siliyor. Windows dosyalarınız silinince işletim sisteminizi bir daha kullanamıyorsunuz. Bilgisayarınız açılmıyor. Çünkü bilgisayarınızın açılması için gerekli olan sistem dosyalarından bazıları silinmiş. Böyle olunca da bilgisayar gerekli dosyaları bir araya getirip sistemi başlatamıyor.

Dillerde dolaşan arıza tam olarak şu: Microsoft hesabına oturum açmak için gereken çekirdek sistem kayıt girdilerini yanlışlıkla sildiği” ortaya çıktı. Webroot anti virüs programında bulunan bir hata yüzünden çekirdek sistem kayıt girdileri siliniyor. Bu dosyaları silindiği zaman da Windows 8 işletim sisteminin kalbi sökülmüş oluyor. Bunun tek çaresi bir Windows 8 daha kurmak. Yeni bir işletim sistemi alıp kurmazsanız bilgisayarınızı kullanamazsınız. Bir Windows 8 işletim sistemi de 200 TL’den aşağı bir fiyatta değil. Ancak bilgisayarınızın bu arızası garanti kapsamına giriyorsa para harcamadan yaptırabilirsiniz. Eğer garanti kapsamında değilse 200 TL gibi bir parayı bayılmak zorundasınız.

Bu arızanın garanti kapsamına gireceğini düşünmüyorum. Çünkü bu tamamen sizin hatanız. Windows ile bir işi yok. Sizin kötü bir anti virüs kurmanız sebebiyle Windows arıza yaşıyor. Sonuçta virüs programını satıcı firma bilgisayarın yanında göndermiyor. Siz kendi kafanıza göre bir yükleme yapıyorsunuz.

Bu nedenle size önerimiz ilk olarak Webroot virüs programınızı Windows 8 işletim sistemli bilgisayarınıza yüklememeniz. Daha sonraki önerimiz bilgisayarınıza kurduğunuz işletim sistemlerini araştırıp o şekilde kurmak. Bu şekilde işlem yaparsanız sorun yaşamayacaksınız. Orijinal Windows’unuzu da bozmamış olursunuz.

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir