GTA 5 Dil Seçenekleri

Rockstar tarafından geliştirilen ve 17 Eylül’de PS3 ve Xbox 360 için raflardaki yerini alacak olan GTA 5’te bulunacak diller belli oldu. Detaylar haberimizde.

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan oynanış videosuyla dahi bu senenin en başarılı yapımı olarak gösterilen GTA 5‘in desteklediği diller açıklandı.

Rockstar tarafından yapılan açıklamada, GTA 5‘te, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Japonca, Korece, Çince ve Rusça dil seçeneklerinin yer alacağı belirtildi. Oyunda yer alan bu dil seçeneklerinin oyunun çıktığı bölgelere göre farklılık göstereceği açıklandı. (Örneğin Japonya’da yayınlanacak olan GTA 5‘te sadece Japonca ve İngilizce olacak.)

Hatırlanacağı üzere GTA 5 gelişim aşamasının başlarında iken, bir grup Türk oyuncu oyunda Türkçe dil desteğinin bulunması için imza kampanyası başlatmıştı. İmza kampanyası kısa sürede hedeflenen rakama ulaşmış ve sonuçlar Rockstar‘a bildirilmişti.

Fakat Rockstar‘ın seçtiği dillere bakacak olursak, bu imza kampanyasını pekte önemsemediğini söyleyebiliriz. Aslında GTA gibi ülkemizde de son derece popüler olan bir seri için, en azından bir Türkçe alt yazı desteği olmalıydı.

Dilerseniz GTA 5 için yayınlanan ilk ve tek oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

   

http://shiftdelete.net

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir