GTA 5 Rekora Doymuyor

Rockstar Games’in Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto 5 rekora doymuyor. GTA 5’in kısa sürede elde ettiği satış başarısı haberimizde.

Rockstar Games‘in 17 Eylül‘de Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürdüğü GTA 5, kısa sürede büyük satış rakamlarına ulaşmayı başardı.

İngiltere‘de çıktığı ilk gün 1,57 milyon kopya satmayı başaran yapım, gün sonunda tüm dünyada yaklaşık olarak 800 milyon dolarlık bir kazanca imza atmıştı. Rockstar Games‘i bir günde ufak bir servete kavuşturan GTA 5‘in satışları ikinci gününde de aynı hızla devam etti.

Rockstar’ın bağlı bulunduğu Take Two‘dan yapılan açıklama da GTA 5‘in üç gün sonunda 1 milyar dolarlık bir gelir sağladığı ve bunun bir rekor olduğunun altı çizildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde, bir analistin fikirlerini sizlerle paylaşmıştık. Analist, GTA 5‘in bir aylık süre içerisinde, yapımcısına 1 milyar dolar kazandırabileceğini belirmişti. GTA 5, 1 milyar dolarlık kazancı sadece 3 günde Take Two‘nun kasasına koymayı başardı.

Serinin bir önceki oyunu olan GTA 4, ilk bir ayında 800 milyon dolarlık bir kazanç sağlamıştı. Bakalım GTA 5, ilk bir ayında Take Two‘nun kasasını ne kadar doldurabilecek? Bunu yakında göreceğiz.

Kaynak:http://shiftdelete.net/

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir