Windows 7’ye Erken Veda Edilecek Gibi

Windows 7'ye Erken Veda Edilecek Gibi

Windows XP’ye uzun yıllar destek vermek zorunda kalan Microsoft Windows 7’de aynı durumun tekrarlanmasını istemiyor. Şirket Windows 7’ye erken veda edecek.

Yıllar içinde yaygınlaşan ve yerleşen eski sürümlerinden kolay kolay kurtulamayan Microsoft, Windows 7’de benzer bir sürecin yaşanmasını istemiyor.  Uzun zaman Internet Explorer’ın eski sürümlerinin kullanımını oranını düşürmeye çabalayan şirket, bir süredir de Windows XP’ye verdiği desteği kesmek için uğraşıyor.

Kullanıcıları önceki sürümlerden vazgeçirme çabasının yanı sıra, eski yazılımlara güncelleme desteğini de sürdürenMicrosoft bu defa daha erken davranmaya kararlı görünüyor. Windowsitpro.com’dan Paul Thurrot’un iddiasına göreWindows 7’ye verilen destek Windows XP gibi uzun süreli olmayacak. Özellikle işletmeler, Ekim ayında yayınlanacakWindows 8.1’e geçmesi için teşvik edilecek.

Windows 7’nin hali hazırda 13 Ocak 2015’e kadar genel güncelleme,  14 Ocak 2020 tarihine kadar ise hata düzeltme ve güvenlik güncellemesi desteği bulunuyor. Bu tarihler önce çekilmese bile 2009 yılında piyasaya sürülen Windows 7’yeWindows XP’ye verilen destekten daha kısa süreli bir destek verilmiş olacak.

Windows 7’den destek kesilse bile birçok kullanıcının kullanmaya devam edeceğinden adım gibi eminim buna kendimi de dahil edebilirim çünkü Windows 8 daha çok tablet ağırlıklı bir işletim sistemi bana kalırsa bilgisayar için pek uyumlu ve kullanışlı değil, tabi bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Kemal Bilir Yazar

Yorumlar

    Burak Közlemeci

    (Ekim 1, 2013 - 7:38 am)

    windows 8 piyasaya tutunmaya çalışıyor.windows 7 piyasanın %45 ini kapsıyor.XP bile halen %40 larda kullanılıyor.Bakalım win8 nasıl bir gelişme kaydedecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir