Active Password Changer v.3.0 Kullanımı

Merhaba Windows 7 parolanızı unttuysanız sizlere bir çözüm yolu anlatacağım öncelikle buradaki iso dosyasını indirip bir cd ye yazıyoruz (nero ile yazılabilir).

1. hazırladığımız cd yi cdroma takıp bilgisayarımızı başlatıyoruz, bios ayarlarından (genelde f2 ile girilir, f2 ile girilmesse açılış anında siyah ekranda alt kısımda boot seçenekleri çıkar, oradan bilgisayarı cd ile açmak için uygun konuma getiriyoruz)

2. Aşağıdaki resimde 1 yazarak Enter diyoruz ve bilgisayarımızı CD-ROM desteği ile açıyoruz.

3. Burada 1 seçeneği ile windowsun kurulu olduğu diski biz seçeceğiz diyoruz , eğer emin değilsek veya birden fazla disk yapısı varsa 2 seçeneği ile devam edebiliriz. ben 1 tuşlayarak hangi diskimde ne var görmek istiyorum ve devam ediyorum

4. disk yapımız görüntülendi, ve ben burdan 2 seçiyorum ama pekte emin değilim hangi diskte windows kurulu olduğundan, bakalım ne olacak

5. Hımmm anlaşılan bu seçeneğimde hata yaptım ve windows kurulu olmayan bir disk bölümü seçtim, sorun değil, geri dönüyorum

6. Bu sefer 1 seçiyorum ve evet doğru seçmişim windows dizinleri göründü. Enter tuşlayarak devam ediyorum

7. Burada şifresini kurtaracağım/unuttuğum kullanıcılar listelenmekte, administrator ve user kullanıcılarını kurtarmayı düşünüyor ve 0(sıfır)’ı  seçiyorum.

8. aşağıdaki seçeneklerde ( password never expires – parola sürekli geçerli olsun / clear this users password – parola olmasın) seçenekleri işaretli olmalı. ve artık “Y” harfine basabiliriz. “Y” harfine bastıktan sonra , ESC tşuyla birlite programdan çıkıp, cd yi bilgisayardan çıkartıp bilgisayarımızı yeniden başlayabiliriz. artık şifresiz olarak bilgisayarınızı açabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Çok önemli bir not: Değerli arkadaşlar bu işlemi sadece size ait bilgisayarlarda , unutulan şifreyi geri almak için yapın, Herhangi bir yasadışı işlemde kullanmayın. Kullanırsanızda günahı sevabı size aittir.

Yorum yapmayan kullanıcılardan olmayın, paylaşımların devamı için sitemi destekleyin…

2008 server admin şifresini resetlemek içinse aşağıdaki video işinizi görecektir.

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir