İnternete Tabletlerden Giriyoruz

Global Web Index’in yapmış olduğu araştırmalar sonucunda, yaş aralıklarına göre tabletlerden internete girme oranları ortaya çıktı. Tabletler PC’lerin önüne geçiyor.

Araştırmalarıyla ünlü Global Web Index‘in yapmış olduğu analizler sonucunda hangi yaş aralığındaki internet kullanıcılarının bilgisayarları ya da tabletleri kullandığı ortaya çıktı. Araştırma sonuçları günümüzde kişisel bilgisayarların yerini tabletlerin aldığı için pek de şaşırtıcı değil.
Yapılan analizler sonucunda 25-34 yaş aralığındaki kişilerin %38‘i interneti tabletten kullanmayı tercih ediyor. Diğer yaş aralıklarına bakacak olursak eğer 35-44 ve 16-24 yaş aralığındaki kişilerin %24‘ünün ise interneti tabletlerden kullandığı ortaya çıkıyor.

Tabletler, internette dolaşma konusunda PC’lerin yerini alabilir

Tabletten internete girme oranı, 25-34 yaş arasında kişisel bilgisayardan internete girme oranında geri kalıyor. 25-34 yaş aralığındaki kişilere baktığımızda, bu kişilerin %30‘unun interneti kişisel bilgisayarlardan kullanmayı tercih ettiğini görüyoruz. Bakalım önümüzdeki yıllarda tabletten internete girme oranı, kişisel bilgisayarlardan daha da fazla olacak mı?

Kaynak:http://shiftdelete.net/

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir