Twitter yanlışlıkla şifreleri sıfırladı

Popüler sosyal ağ Twitter, milyonlarca kullanıcısının şifrelerini sıfırladı. Ağdan yapılan açıklamada uygulamanın yanlışlıkla yapıldığı ifade edildi.

Twitter yanlışlıkla şifreleri sıfırladı Twitter yanlışlık için özür diledi
Pazar akşamı dünya çapında birçok kullanıcıya ulaşan e-posta uyarısında Twitter şifresinin sıfırlandığı ve yeni bir şifre atanması gerektiği bilgisi verildi. Türkiye’deki bazı kullanıcıların da e-posta aldığı bu uygulamanın yanlışlıkla yapıldığı ortaya çıktı.
 
Gelen e-posta uyarısında Twitter hesabının başkaları ya da bir internet sitesi tarafından ele geçirilmiş olabileceği uyarısı da yapılıyordu. Konuyla ilgili olarak Recode.Net internet sitesine açıklama yapan Twitter sözcüsü “Bazı kullanıcılara sistemdeki bir sorundan dolayı yanlışlıkla şifre sıfırlama bilgisi gönderildi. Bu sorundan etkilenen kullanıcılardan özür diliyoruz” dedi.
 
Bu sorunun dünya çapında kaç kullanıcıyı etkilediği açıklanmazken e-posta gönderilen kullanıcılar şifrelerini sıfırlamadan Twitter’a giremediler.
 
Şifre sıfırlama nedir?
 
Birçok servisin kullandığı şifre sıfırlama, abonelere hesaplarının ele geçirilmesini engellemek için verilmiş bir hak. Bu özelliği kullanarak belirttiğiniz e-posta adresine gelen bir mesaj yardımı ile şifrenizi yeniden oluşturabiliyorsunuz.
 
Kaynak: Recode.net

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir