Android İçin Uzaktan Masaüstü Yolda

Android cihazlar için Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasının betası test ediliyor. Mac ve Windows bilgisayarlara bağlanma olanağı sunun uygulama yakında kullanıma sunulabilir.

Teknoloji devi Google, Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasının Android sürümü üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık bir yıldır emek harcayan şirketin çabaları ilk meyvelerini vermeye başladı. Android için Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasının beta sürümü test edilmeye başlandı.

Tabletlerde rahat kullanım

Gigaom sitesinin haberine göre, uygulama betası ile Android akıllı telefon ve tabletlerden Windows ve Mac OS tabanlı bilgisayarlara uzaktan bağlantı sağlandı. Bu haftaki Chorme Show podcast’inde verilen bilgilere göre, uygulama özellikle tabletlerde, büyük ekrandan dolayı ideal bir kullanım olanağı sunacak.

Yeni Chromebook’ta yer alabilir

Yeni uygulamanın mevcut Chrome Uzaktan Masaüstü eklentisine benzer görüneceği belirtiliyor. Uygulamanın ne zaman hazır olacağı bilinmemekle birlikte yakında duyurulması beklenen Asus C200 Chromebook‘ta yerleşik uygulama olarak yer alacağı tahmin ediliyor.

 Kaynak:http://shiftdelete.net

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir