Google Chrome, Firefox’u Solladı!

Tarayıcı pazarında çetin mücadele tüm hızıyla sürüyor. Son verilere göre, uzun süredir Firefox’un ardından üçüncü sırada olan Google Chrome tarayıcı rakibini geçmeyi sonunda başardı.

Tarayıcı pazarındaki rekabet tüm hızıyla sürüyor. NetApplication sitesinin son verilerine göre uzun süredir sıralamanın değişmediği pazarda tablo yeniden şekillendi. Internet Explorer’ın liderliği sabit kalsa da, Google Chrome uzun süredir takip ettiği Firefox‘u az bir farkla geçti.

Sonunda geçti!

Dünya çapında 40 bin siteye gelen tekil ziyaretlerin temel alındığı araştırmada, Google Chrome‘un geçen ayki yüzdesi 17.52 oldu. İkincilik koltuğunu Chrome‘a kaptıran Mozilla‘nın Firefox’u ise 17.26‘lik puan ile sıcak takibini sürdürüyor. Internet Explorer ise bu ikilinin üstünde yüzde 57.92 gibi çok yüksek bir pay ile lider durumunda.

Üç tarayıcı arasında bölünüyor

3 büyük tarayıcı, toplam pazarın neredeyse yüzde 90‘ından fazlasını oluştururken, geri kalan yüzde 7-8′lik dilimde ise Apple Safari, Opera, Konqueror tarayıcılar yer alıyor. PC sürümünü artık yayınlanmayan Safari‘nin puanı ise 5.68 olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak:http://shiftdelete.net 

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir