Samsung Android’i Bırakıyor mu ?

Apple ve samsung arasındaki bitmek bilmeyen patent davalarında kimi zaman lirketlerin gizli hazineleri açığa çıkıyor. Örneğin Apple, bu hafta Samsung hakkında Galaxy tablet satışlarının geçtiğimiz yıllara göre çok düşük seyrettiği ile ilgili bir belge ortaya çıkardı. Samsung’un akıllı telefon ve tablet pazarındaki hamleleri son bir kaç yıldır özellikle Galaxy ürünleriyle beraber önlenemez yükselişi altında yatan gerçekler gözler önüne serildi.

Samsung hakkında dökülen bu belgelere göre Samsung’un yapması gereken şey Apple’a karşı büyük bir güç gösterisi yapması lazım ve son yıllarda da bunu bazen başarmış görünüyor. Bu ikili arasındaki davalara android kullanan diğer markalar destek olmuyor Samsung’a.

Bu durumda da Samsung Android’i bırakıp kenine ait bir işletim sistemi ile piyasaya atılma isteği söylentileri geziyor ortalıkta. Bana kalırsa Samsung gibi son yulların mobil cihaz devi bir marka bu atağı daha önceden yapmalıydı söylentiyede inanmak doğru olurmu bilmem ama keşke olsa ama android’den çıkınca eski sürüm cihazlara nasıl bir çözüm getirir uygulamaları geliştirmede ne gibi sorunlar yaşarlar orası muamma ama yapmaları lazım.

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir