Yeni Macbook Air’ler Yolda

   Birçok farklı kaynaktan edinilen bilgiye göre Apple yarın güncellenmiş MacBook Air’ları piyasaya sürebilir. Bu bilgiyi sızdıran kaynaklara göre Apple büyük miktarlarda MacBook Air sevkiyatlarını Apple Store’lara göndermeye başladı. Bir diğer kaynağa göre ise Apple güncellenmiş MacBook Air’ların daha çok dikkat çekebilmesi için mağaza içi Mac düzeninde değişikliğe gideceğini belirtti.
   Yarın gerçekleşmesi beklenen MacBook Air güncellemesi bir süredir söylentileri devam eden daha ince, fansız ve Retina Display’e sahip MacBook Air’larla ilgili değil. Yarın yapılması beklenen güncelleme 11 ve 13 MacBook Air’lar için kod adı J41A ve J43A olan ve şu anda piyasada olan MacBook Air’ların ufak güncelleme geçirmiş versiyonları olacak. Örnek olarak şu anda satışta olan MacBook Air’ların model numarası MD760LL/A olarak belirlenirken güncellemeyle birlikte MD760LL/B olarak belirlenmeye başlayacak.
  Yeni MacBook Air’ların muhtemelen Intel’in en son işlemcisi Haswell ile ilgili olması bekleniyor. MacBook Air’larda güncellemeyle birlikte ufak çaplı bir hızlanma ve depolama birimlerinde de artış beklentiler arasında yer alıyor. Güncellemeyle birlikte yenilenen MacBook Air’ların ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.
  Apple güncellenmiş MacBook Air’ları Türkiye’de satışa sundu. Güncellemeden önceki MacBook Air modelleri ise yaklaşık 200 TL daha ucuza satın alınabiliyor.

Burak Közlemeci
veapple.com

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir