OS X Yosemite ‘nin 4. Beta Sürümü Yayınlandı

   OS 8 beta 4’ün yayınlanmasının ardından Apple OS X Yosemite Developer Preview 4’ü geliştiriciler için yayınladı. Güncelleme bir önceki Developer Preview’dan yaklaşık 2 hafta sonra dağıtıldı. Güncelleme Mac App Store üzerinden gerçekleştirilebildiği gibi Developer Center üzerinden de indirilebiliyor.

   OS X Yosemite Developer Preview 4 ile birlikte iTunes 12 tamamen yenilenmiş tasarımıyla birlikte kullanıma sunuldu. Ayrıca Yosemite Recovery Update 1.9, OS X Server 4.0 Developer Preview ve Apple Configurator 1.7 beta da yenilikler arasında yer alıyor. Aşağıda OS X Yosemite Developer Preview 4 ile birlikte gelen yenilikleri görebilirsiniz;

iTunes 12: Yeniden tasarlanan iTunes ile birlikte logo da dahil olmak üzere tüm uygulama yenilendi. iTunes 12 birlikte yeni Aile Paylaşımı özelliği da aktif hale geldi.

   Hesap Makinesi: Hesap Makinesi uygulaması yeniden tasarlandı ve Developer Preview 4 ile birlikte kullanıma sunuldu.

   Dark Mode: Developer Preview 3 ile birlikte kullanıma açılan Dark Mode ayarlarına artık Dock üzerinden ve menü çubuğu üzerinden de erişilebiliyor.

   Apple’ın WWDC 14’de tanıttığı OS X Yosemite’nin önümüzdeki sonbaharda tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Tamamen ücretsiz olarak dağıtılacak olan Yosemite yeni ve düz tasarımı ile birlikte Mac’lerin iOS entegrasyonunu da artıyor ve kullanıcılara birçok yeni özellik sunuyor.


kaynak:veeaple.com

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir