Cüzdandan şarj etme devri

Şarj aletleri tarih oluyor!

Uluslararası Veri Kurumu’nun raporuna göre, dünya genelinde akıllı telefon kullanan kişi sayısı 2 milyarı geçti. Bu rakam aslında, iki milyar “Şarjım bitiyor!” sorunu demek. Ancak yeni teknolojiler, bu sorunun da üstesinden geldi.

Artık neredeyse herkesin bir akıllı telefonu var. Otobüste, yolda her yerde ellerimizden düşürmediğimiz bu teknolojik oyuncaklar, hepimizde bağımlılık yarattı. Ama bir akıllı telefon kullanıcısının, sevmediği bir şey varsa o da şarjın sürekli bitiyor olması.

Kullanıp kullanıp “Şarjım neden bitiyor” sorusunu sormak biraz absürd olsa da artık bu soruna da bir çözüm bulundu. Elektrik depolamaya başlayan portatif şarj aletleri, tüm dünyada yavaş yavaş yayılmaya başladı.

Hatta öyle ki sadece teknolojik bir aparat olarak değil; moda dünyasına da giriş yaptı. Yurtdışında cüzdan tasarlayan bir şirket, vizyonunu geliştirerek ‘Telefon şarj eden cüzdan’ tasarımı yaptı.

Şirketin bu ürünü, çıktığı gibi kapış kapış satıldı. Henüz ülkemizde yaygınlaşmayan şarj depolama ünitelerinin, yakında büyük bir sektör olacağına kesin gözle bakılıyor.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir