YouTube Çevrimdışı Video Desteği Geldi

YouTube Çevrimdışı Video Desteği Geldi
Google, uzun bir süredir konuşulan YouTube’a çevrimdışı video izleme desteğinin getirildiğini nihayet duyurdu. Ancak bu uygulama maalesef sadece belirli ülkelerde geçerli olacak. En azından ilk aşamada.

YouTube’un kota dostu olan bu uygulaması şimdilik sadece Hindistan, Endonezya ve Filipinler’de geçerli olacak. Sadece Android kullanıcıları için geçerli olan bu güncelleme, YouTube da bulunan bir çok popüler videoyu içerecek.

14-12/11/b4jnptkcmaafl49.jpg

Çevrimdışı izleme nasıl gerçekleşiyor?

Çevrimdışı izleyebileceğiniz videolar, başına konumlandırılan bir simge anlaşılabilecek ve siz bu videoları bir defa açtığınız taktirde 48 saat süresince internet erişiminiz olmasa bile izleyebileceksiniz.

Peki niye bu üç ülke diye soruyorsanız hemen cevaplayalım. Google’ın ilk olarak çevrimdışı video izlemeyi bu ülkelerde aktif etmesinin sebebi, Asya ülkelerinde oldukça yüksek olan internet kullanımına karşılık hız konusunda oldukça zayıf olmaları.

14-12/11/youtube-offline.png

Yeterli altyapıya sahip olamayan Asya ülkelerinde Google bu sayede hem internet erişimine yardımcı olmayı hem de yeni projesi ucuz maliyetli Android One telefonlarının kullanımını arttırmayı hedefliyor.

Kaynak:http://shiftdelete.net

Kemal Bilir Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir